Bişektomi Nedir?

Bişektomi, en net adıyla yanak estetiğidir. Yanak inceltme ameliyatı ülkemize yeni yeni girmeye başlamıştır. Yurtdışında uzun zamanlar kullanımı süregelmekteydi. Bazı insanlar, ne kadar kilo verirlerse versinler, bazen yanaklarında bir değişiklik olmaz. İşte bu ameliyat tam da bu insanlar için keşfedilmiş olmalı.

Bişektomi, estetik ameliyat türleri arasına girdiği için yaptırırken kişide sancıya sebep olabilir. Bu ameliyat sayesinde yanak bölgesindeki yağ dokusu azaltılarak kişinin elmacık kemikleri belirginleştirilmiş olur. Ancak kişinin yanakları dolgunsa Bişektomi ameliyatından sonuç alamaz. İnce çizgiler, zayıf ama güçlü yüz ifadeleri ve gergin açıları olan alt çeneler yanak inceltme ameliyatı sayesinde cildinize mükemmellik katıyor. Tıpkı yabancı film yıldızlarındaki gibi…

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Ameliyat, tercihe bağlı lokal ya da genel anestezi kullanılarak yapılır. Hijyenik bir alanda ve cerrahi bilgisi yeterli bir uzman tarafından yapılması tercih edilir. İşlem süresi bir saatten kısa sürer. Yüzde hafif bir yağ dokusu eksiltmesi yapılacağı için çok küçük bir kesi gerçekleştirilir ve bu ameliyat yüzde herhangi bir iz bırakmaz. İşlem sonrası estetik uygulanan bölgede belirli bir ölçüde ağrı ve şişlikler meydana gelecektir. Çok zor bir ameliyat olmadığı için ameliyat sonrasında hastanın klinikte kalmasına gerek yoktur. Tedaviden yaklaşık 3 hafta sonra yavaş yavaş sonuç alınmaya başlanır. Tedaviden elde edilecek sonuç kişinin ağız bakımı ile doğru orantılıdır. Tedavi sonrası birkaç gün kişinin katı beslenmeden kaçınması doktorlar tarafından tavsiye edilir.

Bişektomi, yanak gelişiminin tamamen sonuçlanmasını beklemek adına ergenlik sürecini bitirmiş herkeste yapılabilir. Yanak inceltme ameliyatı, görüntünüzü değiştireceği için diğer ameliyatlara oranla çok daha pahalıdır. Uzman bir doktorla çalışıldığında farkı hissedeceğiniz bişektomi ameliyatının günümüzdeki fiyatı 6000 Tl tutarındadır. Güzellik ile ilgili merak ettiğiniz diğer konulara kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın