Dolgit Krem

Başa çıkılamayan ağrılarımız bizlere zaman zaman hayatı zindan edebiliyor. Bu ağrılardan kurtulabilmek için en başarılı kremlerden bir tanesi hiç şüphesiz Dolgit krem. 50 gramlık küçük alüminyum tüplerinde satılan Dolgit kremi temel olarak açıklamak gerekirse ağrı kesici grubundaki son derece etkili bir kremdir. Bu kremi eklem romatizması, kas ağrıları, omurilik ve çevresindeki ağrılar ve daha pek çok yerde kullanabilirsiniz. İbuprofen içerdiği için yan etkileri oldukça düşük ancak ağrı kesici etkisi haddinden fazla yüksek bir kremdir.

Dolgit Krem Nasıl Kullanılır?

Dolgit ağrı kesici krem, etkili bir merhemdir ve çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kas ve eklem ağrılarında, kramp girmesi durumlarında, yumuşak doku zedelenmelerinde, kas gerilmelerinde v ağrılı sinir hastalıklarında, kas romatizmasında, yanık ağrılarında, egzersiz esnasında aşırı eklem zorlanmalarında, lumbago rahatsızlığında, bel ağrısında, omuz sertliğinde, ezilme ve burkulma durumlarında rahatça kullanabileceğiniz bir üründür.

Bu kremi ihtiyaç duyduğunuz her anda kullanabilirsiniz. Ama özel bir tedavi içindeyseniz, doktorumuz size kullanım periyotları belirlediyse, bu periyotun dışına çıkmamanızda fayda var. Ortalama günde 3-4 defa olacak şekilde, ihtiyaca göre kullanım sıklığınızı kendiniz ayarlayarak sancı duyduğunuz bölgeye sürünüz. Kremi, aşırı baskı uygulamadan, sürdüğünüz bölge üzerinde dairesel masaj hareketleriyle iyice yediriniz. Krem kullanma sürenizin ne kadar uzun tutulacağına doktorunuz karar vermelidir.

Ortalama 2 ya da 3 hafta boyunca her gün düzenli olarak bu ilacın kullanılması gerekmektedir. Krem, buharı solunumla çekilerek ya da yutma yoluyla sindirim düşünülerek kullanılmaz. Kremi kullanmadan önce ellerinizi yıkamaya özen gösterin.

Genel olarak hamilelerin bu kremi kullanmalarına doktorlar izin vermezler. Emziren annelerde ise tavsiye edilmemekle birlikte gerekiyorsa doktorun belirlediği günlük doz miktarını aşmadan kullanılabilir. Emzirme döneminde kremi kullanmak için kesinlikle doktorun karar vermesini beklemeli ve kremi göğüs ucunuza temas ettirmemeye büyük özen göstermelisiniz. Dolgit krem, kronik durumu olan yaşlılarda ve 14 yaş altı çocuklarda kesinlikle kullanılmamalıdır.

Dolgit Kremin Yan Etikleri Nelerdir?

Dolgit krem, diğer ağrı kesici kremlere oranla yan etkisi en az görülen merhemler arasında yer alır. Yine de ilacın içerisinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa Ani burun akıntıları ve göz yaşarmaları, astıma benzer nefes alma problemleri, vücutta iltihaplanma, kaşınma ve kızarıklıklar, ışığa karşı hassasiyet duyulması sorunlarından biri ya da bazılarını yaşamanız olasıdır. Böyle bir durumu fark ettiğiniz taktirde, kremi kullanmayı derhal bırakın ve yaşadığınız durum ile alakalı doktorunuzu bilgilendirin.

Dolgit krem kullanımında yan etki oluşmasında; doktor tarafından belirlenen kullanım süresinin aşılması, kremin açık yara veya egzama rahatsızlığı üzerine kullanılması, kremin vücuda sürülmesi gereken miktardan daha fazla sürülmesi ve vücudun merhem içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı duyarlı olması etkilidir. Not: Her ne olursa olsun Dolgit ağrı kesici kremi, gebeliğin son 3 ayında kullanmayınız. Gebeliğin son 3 ayında krem hakkında sistematik bir şey bilinmediği için sancıları inhibe etme ve kanama riskini arttırma durumlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Dolgit Pomad Fiyatı Nedir?

SGK, Dolgit ağrı kesici kremi bedelinin bir kısmını karşıladığı ilaçlar arasına almamıştır. Buna rağmen kremin fiyatı gözünüzü korkutacak kadar yüksek değildir. SGK krem ücretini karşılamadığı için bu kremi doktor reçetenize ekletip ekletmemeniz tamamen size ait bir karardır. Bütün eczanelerden zorluk yaşamadan elde edebileceğiniz Dolgit krem, sadece 11 TL ve 50 kuruş tutarındadır.
Sizlere Dolgit krem hakkında bilgi vermeye çalıştık. Faydalı olabildiğimizi umuyor. Ağrısız sancısız huzur dolu bir hayat diliyoruz. Sağlık ile ilgili merak ettiğiniz diğer konuları sağlık kategorimizden bulabilirsiniz.

Yorum yapın