En Kaliteli Nevresimler

Günümüzde hayatımız çok yorucu ve zorlayıcı olabiliyor. Gün içinde yaşadığımız olaylar ve koşturmacanın bizde yaratmış olduğu gerginlik ve stresi giderebilmenin tek bir yolu vardır. O yol da herkesin de iyi bildiği gibi düzenli ve kaliteli bir uykudur. Kaliteli uyku da ortamın sesi, ışığı, temizliği kadar yatak, yorgan, yastık ve nevresimimiz de önemlidir.

İnsanlar hayatlarının yaklaşık olarak üçte birini uyumakla geçirmektedir. Bu yüzden uyku konusunda en çok kullandığımız ürünlerden biri de nevresimlerimizdir. Sağlığa uygun olmayan malzemelerden üretilen nevresim takımları cildimize büyük zararlar verebilir. Ve bu durum uyku kalitemizin bozulmasında en önemli etkenlerden biri haline gelebilir. Bu sebeple nevresimlerimizi alırken dikkat etmemiz gereken birkaç detay vardır. Bu detaylardan ilki nevresimimizin hangi malzemeden üretildiğine dikkat etmek. Normalde nevresim seçerken yaptığımız en büyük hata malzemenin kalitesinden ziyade görüntüsüne bakarak almaktır. Görüntüsü ne kadar önemli bir kriter olsa da her zaman sağlıklı malzemelerden üretildi mi diye de kontrol etmek iyi bir tercih olacaktır.

En Çok Tercih Edilen Nevresim Türleri

Nevresim takımları üretilirken kullanılan kumaşın türüne, yapısına ve dokuma sıklığına göre 3-4 kategoriye ayrılır. Yazımızın bu kısmında size en çok kullanılan kumaş modellerinden bahsedeceğiz.

Kadınlar tarafından en sık kullanılan ve nevresim takımı alırken tercih edilen kumaş türleri şunlardır.

  • Saten nevresim; ipeksi dokunuşun ve kusursuz yumuşaklığın uykumuzda bizi sarmalamasını istiyorsunuz. O zaman kesinlikle tercih etmeniz gereken nevresim takımı saten nevresim takımıdır. Yumuşaklık hissi kadar saten kumaş hem kaliteli bir kumaş hem de sağlığımıza hiçbir zararı yoktur.
  • Ranforce nevresim; bu nevresim takımını doğallığı ve sağlıklı yaşamı hayatının baş köşesine koymuş insanların tercih etmesi daha doğru olacaktır. Kumaşın pamuksu bir hissi vardır, kaliteli ve kolay kolay yıpranmayan bir kumaştır. Sağlığımıza zararlı hiçbir bileşen içermez. Ve hava geçirebilen özelliği sayesinde uyurken de vücudumuzun hava almasını sağlar.
  • Dokuma nevresim; hafifliğiyle ve dokuma kalitesiyle öne çıkan bu nevresim takımı da nostaljiye özlem duyanların tercih edebileceği bir ürün. Bu nevresim takımını kullanırken kendinizi babaannenizin köydeki evinde o huzurlu yatakta hissedeceksiniz.

Yorum yapın