Kalın Bacaklı Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Bu yazımızda bacakları kalın olan kadınlar nasıl giyinmeli ? Hangi kıyafetler ile daha ince gözükür bunları anlatacağız. Hangi kıyafetlerle bacaklarımızı ortaya çıkarırız ve daha uzun görünürüz bunlara da değineceğiz. Tabi ki bunların hepsi bizim kişisel fikirlerimizdir.

Üst bacağı kalın olan kadınlar mini etekler ve mini elbiselerden ziyade dizin 4-5 parmak üstünde biten elbiseler tercih edebilirler. Bu hem bacakların kalın tarafından ziyade ince tarafın ortaya çıkmasına ve daha ince gözükmesini sağlayacaktır.

Aynı şekilde bu kadınlar vücut hatlarını tutan ve bacaklarına tam oturan elbise ve etekler de tercih edebilir. Bu hem kalın bacaklarımızdan da mutlu olduğumuzu gösterir. Özgüvenimizi arttırır. Hem de bundan rahatsız olunursa zayıflamamız için de itici güç olabilir.

Kalın bacaklı kadın çok bol ya da içine girmekte zorlandığı darlıkta kıyafetler tercih etmemelidir. Çok bol elbiseler, etekler bacaklarımızı hem daha kısa gösterirken hem de olduğundan büyük gösterecektir. Dar elbise ve etekler ise kalçaları, basenleri sıkıştırarak olduğundan daha kalın gösterir.

Kalın Bacaklı Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Kalın bacaklısınız ama diyelim ki mini elbise ve mini etek giymek istiyorsunuz o zaman yazımızı okumaya devam edin. Çünkü yazımızın bu kısmında size mini etekleri, mini elbiseleri nasıl giymelisiniz bundan bahsedeceğiz.

Kalın bacaklara sahipsiniz ve mini etek tutkunuzu aşamıyorsunuz ama giyemediğiniz için üzülüyorsanız artık üzülmenize gerek yok. Çünkü size nasıl giyinmeniz gerektiğini minik ipuçları vererek anlatacağız.

Siyah ve koyu renk ağırlıklı kıyafetlerinizi giymek şu an işinize gelecektir. Açık, cıvıl cıvıl renkleri beğeniyor onları giymek istiyorsunuz ama çekiniyorsanız niye kendinizi rahat hissetmeyeceğiniz bir kıyafet giyesiniz ki ? Aynı elbiselerin koyu renkli olanlarını giyip hem daha rahat hem de daha ince gözükebilirsiniz.

Kalçanız büyük ve basenleriniz büyükse mini etekte de koyu renkleri ve deriyi tercih edebilirsiniz. Hem deri baseninizi ve kalçanızı biraz sıkıp daha toplu gözükmenize yarayacaktır. Hem de biz kadınlar ve erkekler olarak deriyi hepimiz seviyoruz. Mini etek konusunu kapattığımıza göre evaze kesim etek de çok rahat kullanabileceğiniz bir tarz. Hem kalın bacaklarınızı göstermek istemiyorsanız uzunluğu sayesinde rahat olacaksınız. Hem de geniş bir kesim oluşu dışardan bakışta bacaklarınızın kalınlığını göstermeyecektir.

Çok kalın bacaklara sahipseniz koyu renk çoraplar ve diz üstünde biten çizmeler de yine yardımcı olacaktır. Koyu renk mini eteğinizin altına giydiğiniz uzun çizmeler hem bacaklarınızın kalınlığını gizleyecek hem de size bir tarz katacaktır.

Yorum yapın