Sivilce Kremi İsimleri Fiyatları

Sivilceler, vücudumuzdaki ergenlik değişimleri ile tanıştığımız, can düşmanlarımız arasında yer alır. Sivilcelerin arkasından gelen leke izleriyle de kendileriyle de boğuşmakla geçer en enerjik zamanlarımız. Çoğumuzun internette en etkili sivilce kremleri araştırmaları yaptığı yadsınamaz bir gerçektir. Bu yazımızda, sivilce kremi seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden başlayarak, sizlere en iyi sivilce kremi tercihinizde yardımcı olacağız. Hepsinden önemlisi cilt tipinizi tanımlayın, bunun için bir dermatolog desteğinden faydalanabilirsiniz.

Doktorunuzun önerdiği kremi önerdiği şekilde kullanmanızda fayda var. Bir sivilce kremi kullanmaya başladıktan sonra hemen birkaç gün ya da bir hafta içinde sonuç alamazsınız. Vücudunuza şans tanıyın, bir süre kremin de etkisiyle kendisini yenilesin. Ama yine de daha etkili bir akne giderici krem ihtiyacınızın olduğuna inanıyorsanız, listemize göz atabilirsiniz. Tavsiyemiz, sivilce giderici krem alırken gözünüze çarpan ilk kremi satın almanızdan çok gözünüze kestirdiğiniz kremin içerisindeki maddeleri tek tek araştırmanız, en az kimyasal oranlı, size en iyi yardımcı olacak ürünü tercih etmenizden yanadır. Alkol içeren sivilce giderici kremlerden olabildiğince uzak durmalısınız. Evet, cildinizde hızlı çözülme yapar ama cilt sağlığınızı gerçekten olumsuz yönde etkileyecektir. Şimdi listemize göz atalım:

Benzamycin Sivilce Kremi

Benzamycin sivilce kremi, genel itibariyle kullanımda yağlı ciltlere önerilir. Bildiğiniz gibi yağlı ciltlerde sivilce oluşumu normale oranla çok daha fazladır. Krem, düzenli kullanımda ortalama 90 günün sonunda gözle görülür bir sonuç veriyor. Bu kremin yan etkisi çoğu insanda görülmemekle birlikte, sadece ciltte kuruluk olarak göze çarpıyor. Gözaltı gibi hassas bölgelerde kullanılmaması şiddetle tavsiye edilen Benzamycin sivilce kremi, her akşam yatmadan önce cildi güzelce bir tonik yardımıyla temizledikten sonra uygulanmalıdır. Kıyafete ya da yastığa teması halinde renk ağarması yaptığı için, dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz.

Benzamycin Sivilce Kremi Fiyatı Ne Kadar?

Benzamycin sivilce giderici krem, cilt doktorlarının da sıklıkla önerdiği bir akne kremidir. Etkili bir sivilce temizleyici olduğu için, yağlandırmayan ama nemlendirici özelliği taşıyan bir başka yan ürünle beraber kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu kremin ortalama fiyatı: 50 TL.

Clindoxyl Jel

Clindoxyl Jel sivilce kremleri arasında en etkili olanlarından biridir. Birçok hastaya doktorlar tarafından reçete edilen bu akne giderici krem, mümkün olan en kısa zamanda sivilce giderme işleviyle bilinir. Uzmanlar, Clindoxyl Jel’in yaz mevsiminde kullanılmaması gerektiğini belirtiyorlar. Krem, vücutta güneşe karşı hassasiyet yaratabiliyor. Clindoxyl Jel, yaklaşık iki hafta içinde gözle görülür ilerleme kat etmenize sebep olabilir. Ciddi bir sonuç almak istiyorsanız, ortalama altmış gün kadar bu sivilce giderici kremi kullanmaya devam etmelisiniz.

Clindoxyl Jel Nasıl Kullanılır?

Uzmanlar, bu jelin her akşam yatmadan önce, temizlenmiş bir yüze uygulanmasını öneriyorlar. Özellikle sivilceli bölgenin üzerine dokundurulan jel, cilde masaj yöntemiyle dağıtılır. Kullanımının üzerinden ortalama üç saat geçmeden yüzün temizlenmesi tavsiye edilmez. Jeli, sigara içilen ortamlarda kullanmamalı, kullanıp güneşe çıkmamalısınız. Clindoxyl sivilce giderici krem, 15 yaşından küçüklerde ve 65 yaş üstü yaşlılarda kesinlikle denenmemelidir.

Clindoxyl Jel Yan Etkileri

Bazı kullanıcılarda ciltte yanma, kızarıklık, kaşınma, hassasiyet oluşturduğu bilinse de cilt tipine göre doktor tavsiyesiyle yazılan durumlarda kullanıcıya bir yan etkisinin olması sık görülmez. Clindoxyl Jel, özellikle kış ve bahar mevsimlerinde kullanılması önerilen, oldukça hızlı ve net çözümler veren bir sivilce kremidir.

Clindoxyl Jel Fiyatı Nedir?

Clindoxyl Jel sivilce gideren kremler arasında neredeyse başı çekiyor diyebiliriz. Bu kadar rehavet görmesine rağmen, oldukça uygun fiyatlıdır. 20 Gr jel, 37 TL olarak satışa sunuluyor.

Acnelyse Sivilce Kremi

Cildinizde nemlendirici etkisi de yaratacak olan Acnelyse Krem, sivilce giderici kremler arasında belki de en beğendiğiniz kremlerden olacak. Başlangıçta cilde zarar veriyormuş gibi görünse de cildinizin soyulmasını, alttaki sağlıklı derinin dışarı çıkmasını sağlar. Kullanıma yeni başlayan hastaların ilk şikayeti yüzde daha çok sivilceye sebep olduğu yönündedir. Acnelyse krem, ciltte deri altında biriken aknenin cilt tarafından kusulmasını sağladığı için, başta çok sivilce görülmesi ve deri yenilenmesi sebebiyle soyulmaların yaşanması oldukça normal etkilerdir. Sarı renkli, tahammül edilmesi zor bir kokusu olan Acnelyse krem, A vitamini içerir. Bu vitamin, cildinizin sağlıklı görünmesi ve yenilenmesi için olmazsa olmazdır. Acnelyse sivilce karşıtı krem, düzenli kullanımda cildinizin ton uyumunu eşitleyerek, yüzünüze daha ışıltılı bir görünüm de katacaktır.

Acnelyse Sivilce Kremi Yan Etkileri

Acnelyse sivilce giderici krem, özellikle hassas cildi olan bireyler için kızarıklık ve yanma hissi yapar. Düzenli kullanımda, ciltte ilk başlarda yaptığı soyulma durumunu yan etki olarak görmemelisiniz. Kullandığınız kreme, cildinizi temizlemesi ve olması gereken hale getirmesi için şans veriniz.

Acnelyse Krem Fiyatı Ne Kadar

En etkili sivilce kremleri arasında gösterebileceğimiz Acnelyse krem, dermatologlar tarafından reçeteyle sizlere önerilebilir. Dilerseniz, bu akne giderici ürünü, dışarıdan kendi imkanlarınızla da temin edebilirsiniz. 20 GR bir Acnelyse krem fiyatı, ortalama 40 TL cıvarında satışa sunuluyor.

Azelderm Krem Sivilce Kremi

Yüzünüzde ya da vücudun herhangi bir yerinde görülen cilt lekeleri, sivilce, siyah noktalar, güneş yanıkları ve gül hastalığı gibi sıkıntılarla karşılaşan kişilere doktor tavsiyesi olan azelderm kremi kullanmalarını öneriyoruz. 30 gramlık tüplerde satılan azelderm krem içerisinde %20 azelaik asit barındırır. Pek çok kremde bulunan azelaik asitin azelderm kremde daha çok bulunması sayesinde, sivilceleri kısa sürede geçirirken lekelerin de aynı hızda azalıp yok olmasını sağlar. Sivilceleri kurutarak yok eden azelderm kremi kullanmaya karar verdiğinizde kesinlikle ara vermeden en az 15 gün kullanmanız gerekir. Ergenlik yıllarında bize hayatı zehir eden sivilce ve iltihaplı sivilceleri yok etme deki başarısı kanıtlanmış olan azelderm kremin 15 gün sonra etkilerini görmeye başlayacaksınız.

Azelderm krem nasıl kullanılır?

Azelderm kremin kullanımına geçmeden önce kremi kesinlikle doktor tavsiyesiyle kullanmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kremi uygulayacağınız bölümün kesinlikle temiz olmasıdır. Cildinizi çok dikkatli bir şekilde yıkamalı, ardından hafifte olsa nemli kalmayacak şekilde kurutmalısınız. Vücudun temiz ve kuru olduğuna emin olduktan sonra azelderm kremi nohut büyüklüğünde alarak vücuttaki sorunlu bölgeye baskı uygulamadan masaj yaparmış gibi sürmelisiniz. Azelderm krem genelde sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılır. Ancak vücuttan vücuda etkisi değiştiği için yine de bir doktor tavsiyesi alarak kullanım süresini bu tavsiye üzerine belirlemeniz en doğrusu olacaktır.

Azelderm Sivilce Kremi Yan Etkileri

Faydaları saymakla bitmeyen bir krem olmasına rağmen her medikal üründe olduğu gibi azelderm kremde de bazı yan etkiler mevcuttur. Sivilce düşmanı bu kremin sıklıkla görülen yan etkisi kaşıntıdır. Bununla beraber karında ağrı hissetme, nefes alıp vermede zorluk yaşama, yüzde, dilde ya da boğazda şişlik, ödemler, cilt renginin değişmesi, kızarıklıklar gibi yan etkileri de görmek mümkündür. En basit ve en sıklıkla yaşanan yan etkisi kaşıntı olmasıyla beraber bazı yan etkilerin çok ciddi görülmesi ihtimali vardır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında hemen bir doktora başvurulması gerekir. Kremi kullandıktan sonra kaşıntı hissini yaşadığınızda kesinlikle kaşımamanız gerekir. Bunun yerine avuç içinizle kaşınan bölgeyi ovalayarak kaşıntı hissini azaltmanız mümkündür.

Azelderm kremin fiyatı

Azelderm krem reçeteli bir kremdir. Kremle ilgili en çok sorulan soru ise devlet tarafından karşılanıp karşılanmadığıdır. Reçeteye yazılabildiği için devlet tarafından karşılanan kremi reçetesiz de almak mümkündür ancak yine de doktor tavsiyesi şarttır. Reçetesiz alacaklar için azelderm kremin fiyatı 42 TL ve 80 kuruştur.

Eritretin jel

Eritretin, hafif ve orta akneler için kullanılan etkili bir krem olup içerisinde tretinoin ve eritromisin bulunur. Vücudunuzdaki iltihap oluşumuna neden olan kimyasalların etkisini büyük bir oranda azaltarak bakterilerin vücudunuzu ele geçirmesini engeller.

Cildinizde meydana gelen yaraların yok edilmesinde de oldukça etkili olan eritretim jel, vücudunuzdaki yağ tabakaları yüzünden kendilerine yüzünüzde ev yapan siyah noktaların ve kötü görünmesinin yanı sıra bizlere acı veren iltihaplı kabarcıkların tedavisinde de başarısı kanıtlanmıştır. Özellikle yeni oluşmaya başlayan sivilcelerin tedavilerinde kullanılan eritretin jel, doktorların sıklıkla yazdığı kremlerden bir tanesidir. Burada kremi kullanırken mutlaka nemlendirici bir krem kullanmanız gerektiğinin altını çizmek istiyoruz.

Sadece sivilcelerden değil sivilce lekelerinden de kolaylıkla kurtulmamızı sağlayan bu krem vücudumuzun kurumasına yol açar. Nemlendirici krem kullanarak kurumayı önleyebilirsiniz. Uyarmamız gereken bir diğer konu da kremin içerisinde bulunan maddeler vücudunuzda alerji yapıyorsa kesinlikle kullanmamanız gerektiği. Eritretin jel ile tedaviye başladıktan sonra kısa sürede sonuç alamayabilirsiniz. Bu nedenle doktorunuzun size verdiği tedavi süreci boyunca düzenli olarak kullanmaya devam etmelisiniz. Kremi fazla kullanmak tedavi sürecini kısaltmamasıyla birlikte kaşıntı, vücutta kızarıklık gibi etkilerle vücuda zarar verir.

Eritretin jel nasıl kullanılır?

Eritretin jeli kullanırken doktorunuzun tedavi yöntemine uymanız önemlidir. Tedaviye başladıktan 4 ile 8 hafta arasında verim alacağınız kremi kullanmadan önce uygulayacağınız bölgeyi titizlikle yıkamalı ve kurulamalısınız. Vücudunuzun temiz olduğundan eminseniz; reçetede yazan miktarda ilacı sürün ve masaj mantığı ile yavaş yavaş yedirin. Bu noktada kremi sürerken cilde asla baskı yapmayın. Jeli başlangıçta her gece titizlikle uygulayın. Daha sonra, sivilce izlerinizin bir ölçüde kaybolduğuna inanırsanız, bu süreyi üç günde bir ya da haftada bir olarak düşürmenizde fayda olacaktır.

Eritretin jel yan etkileri

Eritretin jel kullananlarda tahriş,, batma, kızarıklık ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdendir. Bununla beraber nefes almada güçlük, karın ağrısı, yüzde, kurdeşen, boğazlarda, dilde ve dudaklarda şişlik olabilir. Böyle bir şey yaşarsanız acilen doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Eritretin jel fiyatları

Yaklaşık 3 ayda sizleri beklediğinizden daha güzel bir görünüme kavuşturacak olan eritretin jelin fiyatı 29 TL ve 73 kuruştur.

Yukarıda sizlere en etkili sivilce kremlerinden bahsettik. Eğer sizde sivilcelerinizden şikayetçiyseniz vakit kaybetmeden bir uzmana görünerek cildinize en uygun kremi alın ve kullanmaya başlayın. Kısa sürede değişimi fark edeceksiniz. Pürüzsüz bir ten özgüven kaynağıdır. Hayal ettiğiniz o pürüzsüz ten için sadece en etkili sivilce kremi kullanmak akıl karı bir fikir değildir elbette. Sivilce oluşumunu azaltmak için kesinlikle yağlı besinlerden uzak durmalısınız. Cildinizi tonik yardımıyla düzenli olarak temizlemeniz, deri altında akne birikmesine engel olacaktır. Güzellik ve sağlık ile ilgili kategorilerimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın