Siyah Nokta İçin Az Bilinen Yöntemler

Birçok kişinin yüzünde ya da cildinin herhangi bir yerinde çıkarak siyah ve çirkin bir görünüme sebep olan siyah nokta geçirmek için oldukça ucuz ve yapımı da kolay olan doğal yöntemler bulunmaktadır. Bu siyah noktaları yok eden yöntemler herkes için aynı etkiyi göstermez. Kişilerin birkaç doğal yöntem uygulamasına rağmen bu yöntemlere cevap vermeyerek siyah noktaları arttıran bir cildi var ise mutlaka bir uzmana görünmelidir.

SİYAH NOKTA NASIL GEÇER?

Her cilt tipinin doğal ya da kimyasal yöntemlere cevap verme hızı değişebilmektedir. Bu nedenle yılmadan ve düzenli bir şekilde bu yöntemler uygulandığında ancak kişi bir sonuç alabilir. Bu yöntemleri uygularken kişi aynı zamanda beslenme düzenine ve stres yapmamaya da büyük ölçüde önem göstermelidir. Bunlar da siyah noktaların daha kısa sürede geçmesini ve bir daha çıkmamasını sağlamaya yarayacaktır.

SİYAH NOKTALARI GEÇİRMEK İÇİN DOĞAL TAVSİYELER

Siyah nokta gözeneklerin altında oluşan kirlerden ibarettir. Bu kirler bir noktanın altında toplanarak siyah ve çıkıntılı bir şekil alacaktır. Bu nedenle siyah noktadan kurtulmak isteyen kişiler öncelikle her gün sabah ve akşam olmak üzere iki kere yüzlerini kendi cilt tiplerine uygun temizleyiciler ile temizlemelidir.
İkinci aşama olarak herkesin her gün rahatça uygulayabileceği bir yöntem bulunmaktadır. Bir tencerenin içine biraz su koyulur. Daha sonra suyun altı açılarak su kaynatılmaya başlanır. Su kaynadıktan sonra da ocağın altından alınıp yüze tutulur. Yüzün üstü bir havlu ile kapatılır. Yüz kaynar suyun buharına on beş ya da yirmi dakika tutulmalıdır.

Su buharı yöntemi ile gözenekler açıldıktan sonra açık gözeneklerden siyah noktalar çıkarılmalıdır. Bunun için de marketten alınan bir maya yüze sürülebilir. Bu şekilde yaklaşık yarım saat beklemenin ardından siyah noktalar mayaya yapışacaktır.

Bu iki uygulamanın dışında her akşam meyve kabukları ile yüze masaj yapmak da yüzdeki siyah noktayı atmakta etkili olacaktır. Bu maddeler iki günde bir ya da cilt tipine göre her gün uygulandığı takdirde cilt kısa bir zaman içinde siyah noktalardan arınacaktır. Güzellik ile ilgili diğer yazılarımıza güzellik kategorisinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Sivilce Kremi İsimleri Ve Fiyatları yazımızı okumanızı da öneririz.

Yorum yapın