Yağmurluk Nasıl Kombinlenir?

Yağmurluklar ihtiyaç kadar tarzınızı da yansıtan bir tamamlayıcıdır. Özellikle kadınlar için soğuk kış günlerinde yağmurluk nasıl kombinlenir ciddi bir sorun haline gelmektedir. Yağmurluklar sadece yağmurlu havalarda değil kış aylarında günlük hayatımızda da kombinlerimize dahil olurlar. Tam da soğuk kış ayları tekrar hayatımıza dahil olmuşken yağmurluklarla nasıl kombinler yapabileceğimize gelin birlikte bakalım.

Yağmurluklar Nasıl Kombinlenir 2022 Modası

Kapüşonlu yağmurluklar ile yapılan kombinlere en çok jean pantolonlar ve oversize tişörtler yakışmaktadır. Postal tarzı ağır botlar veya son sezon spor ayakkabılar ile birlikte yağmurluk kombinlerinizi sizi yansıtacak şekilde tamamlayabilirsiniz. Kış günlerinde olduğu gibi yağmurlu havalarda da kombinlerinize uyacak en güzel renk siyahtır. Uzun bir siyah çizme ile birleştireceğiniz siyah yağmurluklarınız tarzınıza tarz katacak.

Tercih edeceğiniz yağmurluk kadar yağmurluğun rengi de çok önemlidir. Siyah renge ek olarak sarı ve yeşil renklerde yağmurluklar için birebir renklerdir. Siyah renk daha çok soğuk ve yağmurlu günlerde tercih edilirken renkli yağmurluklar biraz daha sıcak ve yağmurlu günlerde tercih edilmelidir. Kapüşonlu yağmurluklar renkli ve hareketli renkler ile tarzınızı yansıtmak için hazır bekliyor.

Uzun Yağmurluklar Nasıl Kombinlenir?

Uzun yağmurluklar da 2022 yılının vazgeçilmez stil tarzlarından bir tanesi. Özellikle ofis şıklığı için uzun yağmurlukları tercih edebilirsiniz. Uzun yağmurlukların bir diğer özelliği ise giyim tarzınızı daha sade bir hale getirmektir. Uzun yağmurluklar ile birlikte kullanacağınız düz parçalar sayesinde daha sade bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Bu sayede stilinizi karmaşadan çok daha kolay bir şekilde kurtarmanız mümkün. Yağmurluk giydiğiniz zaman illaki uzun çizmeler giymek zorunda değilsiniz. Yağan yağmurun durumuna ve şiddetine göre daha kısa ayakkabı modelleri de tercih edebilirsiniz. Ne kadar yağmurda hızlı kirlenecek olsalar da beyaz spor ayakkabılar da tercih edebilirsiniz. Beyaz spor ayakkabılarda tarzınıza tarz katacak güzel bir alternatif olacaktır. Tüm yağmurluklar için kullanabileceğiniz bir diğer stil katkısı ise kesinlikle kot pantolonlardır. Kot pantolonlar stilinizi tam olarak tamamlayacaktır.

Tesettür Yağmurluk Kombin Önerileri

Kış aylarında tesettür giyim için de en önemli parçalardan bir tanesi kesinlikle yağmurluklardır. Yağmurluk modellerin uzun ve bol olması ile birlikte muhafazakar giyime de çok uygunlar. Tesettür yağmurluk kombinleri için akla ilk gelen ise kesinlikle basic tunikler ve jean pantolonlar oluyor. Altına giyeceğiniz spor ayakkabılar ile birlikte spor bir stile çok rahat kavuşabilirsiniz.

Uzun çizmeler veya ağır botlar ile birlikte kullanacağınız düz triko elbiseler ile de tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Yine bir diğer öneri de uzun çizmeler ile birlikte giyebileceğiniz dar kesim etekler ve elbiseler olacaktır. Şıklığınıza şıklık katacak bu kombinleri hem ofis yaşamında hem günlük yaşamınızda kullanmanız mümkün. Spor görüntü için çizgili tişört ve tunikleri tercih etmeniz sizi daha cool gösterecektir.

Tesettür yağmurluk tercihlerinizde renk seçimi de kıyafet seçimi kadar büyük bir önem gerektiriyor. Camel rengi, acı kahverengi, bordo ve yeşil gibi sonbahar aylarına uygun renkler sizin bu yıl için en çok kullanmanız gereken renkler arasında. Daha sıcak ve samimi bir ortam için ise turuncu renk tonlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eşarp tercihinizde de yine bu renkleri kullanabilir ayrıca desenli ve hareketli eşarp tercihlerinde gönül rahatlığı ile bulunabilirsiniz.

Yağmurluk Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Giyimimizin olmazsa olmaz parçalarından biri olan yağmurlukları alırken nelere dikkat etmeniz gerek biliyor musunuz? Yağmurluk alırken en önemli nokta ihtiyacınızın ne olduğunu bilmek. Eğer asıl ihtiyacınız yağmurdan korunmak ve spor yaparken giymek ise buna uygun bir tercihte bulunmalısınız. Eğer ki ihtiyacınız yağmurdan korunmak ve şık olmak ise yine tercihinizi buna uygun belirlemelisiniz. Kısacası yapacağınız tercihlerde ilk olarak yağmurluğun istediğiniz işlevselliğe uygun mu değil mi buna dikkat etmek.

Bu yağmurluk seçimi konusuna şu şekilde örnek vermek daha anlaşılır olmamızı sağlayacaktır. Örneğin satın almak istediğiniz yağmurlukta kapüşon, çene koruyucusu, cepler ve fermuar olması sizi yağmurdan çok daha iyi korur. Yine kumaşın türü ve suya dayanıklı poliüretandan üretilmiş olması sizi yağmura karşı daha savunmalı bir hale getirecektir.

Yorum yapın